sklep stacjonarny +48 503 868 610 | sklep internetowy +48 603 281 608

Poprzez prawidłowe karmienie gołębi hodowlanych, trzeba wykazać się wiedzą i doświadczeniem odnośnie tych ptaków. Gołębie żywią się przede wszystkim ziarnami zbóż i roślin motylkowatych oraz nasionami roślin oleistych. Karmione też są różnego rodzaju mieszankami w postaci śruty z dodatkiem soli mineralnych, witamin lub także pasz witaminowych.

Większość pospolitych gołębi znajduje sobie samodzielnie pokarmu na podwórzu i to przeważnie im wystarcza. Jednak jest wiele gatunków gołębi hodowlanych, które wymagają specjalistycznego żywienia. Natomiast każdy gatunek tych ptaków wymaga dokarmiania zimą. Dodatkowo gołębie lotne, mięsne i ozdobne muszą być karmione codziennie o każdej porze roku. Dodam, że dzienna ilość pokarmu oraz jego specyfika zależy przede wszystkim od wielkości gołębia i jego rasy.

Karmy dla gołębi trzeba dobierać odpowiednio do ich gatunku, stanu organizmu, ruchliwości ptaka oraz jego wielkości. Ponieważ inne będą ilości oraz skład dawek pokarmowych w różnych porach roku oraz na różnym etapie życia ptaków. Wszystkie wymienione kwestie warto uwzględnić podczas doboru odpowiedniej karmy. W ofercie pasz dla gołębi można znaleźć produkty, które powstają pod nadzorem laboratoryjnym i weterynaryjnym w Polsce. Tworzone one są z uwzględnieniem potrzeb zdrowotnych i kondycyjnych ptaków. Wybierając odpowiednią karmę oraz stosując odpowiednie preparaty odżywcze, dostarczamy gołębiom wszystkie niezbędne dla ich rozwoju i kondycji składniki odżywcze.

Karma dla gołębi sprzedawana jest w różnych wersjach i mieszankach. Są to zarówno drobne nasiona, które można łączyć samemu, jak również gotowe zestawy dietetyczne, lekkostrawne.